11.01.2012

3


Kamionka, koło garncarskie, piec elektryczny.
(I szkliwo, z którego bardzo się cieszę i będę je na różne sposoby zmieniał.)

10 komentarzy:

GREGORIUS pisze...

Cudne 3 piękności. Gratuluję. Mam zapytanie Andrzeju,choć wiem,że wiele szkliw sam tworzysz. Czy to szkliwo na tych butlach jest Twojej produkcji i czy istnieje możliwość kupienia go nieco tak z pól litra. Jest cudne i mam pomysł aby zastosować je na mojej biżuterii w połączeniu z metalem. Mam nadzieję,że się nie obrazisz za to pytanie i prośbę i nie uznasz za arogancje. Ja również bawię się czasem w mieszanie kolorów szkliw ale na takie cudne jeszcze nie natrafiłem. Miłego dnia i pozdrawiam,Grzegorz.

Anonimowy pisze...

Splendide !

am pisze...

@Anonimowy : merci!
@Gregorius : dziękuję!
Od dłuższego czasu wszystkie szkliwa robię sam.
A co do sprzedaży - niechętnie, jednak jeśli wysłałbyś mi płytki z odpowiednio żaroodpornej masy (1300), mogę jakieś próby zrobić.
Pozdrawiam.

Senna pisze...

The glaze is fitting very well to the design of the vases. I wonder me, how the thin (bottle-) necks are made and also how good or hardcore flush is the glaze-grounding - it looks very brilliant. Best regards Senna

am pisze...

Thanks,it's very kind of you.
About thickness : in this case, wall thickness is circa 0,5cm.
I'm not sure,than I understand well your second question...The glaze is very runny, bottles are fired on pedestals, and after all grinded.
Best regards.

am pisze...

@ Senna : all bottles (necks included) are wheel-thrown :)

Senna pisze...

Thank you for the answers and 2nd question was for the quality of the ground, so the clay, it looks already polished ... ok I am a starter and I have different dimensions and of course so I am impressed as well as for the bottles-necks made by pottery-wheel ... I try still to control ;) Best regards Senna

Anonimowy pisze...

świetne
Alicja

Anonimowy pisze...

świetne
Alicja

am pisze...

dziękuję.